Dobro došli, gost
Username: Password: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: KOMBINOVANE PUSKE

Pin It

KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #902

Ovih dana razmisljam o nabavci olucene cevi,jos uvek ne znam da li ce biti neka expres ili kombinovana,najverovatnije kombinovana sabatti jer se ne isplati bas dati 1000 evra za polovnu super brno.Kako Vam se cine ova dva modela sabattija?
www.sabatti.com/dettaglio.php?gruppo=1&categoria=2&id=14
www.sabatti.com/dettaglio.php?gruppo=1&categoria=2&id=15
  • sabatti
  • sabatti's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac
  • Poruka: 739
  • Thank you received: 7
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #916

Misljenja sam da pravu potrebu za kobinovanom puskom jedna glatka i jedna ozljebljena cev imaju smo LOVOCUVARI.
Ovo je samo moje meisljenje a zasto tako mislim razlog je da je jedna cev karabinska a druga za sacmu danas iz danasnjeg pogleda na nase lovove totalno ne adekvatna ne dovoljna.
  • Goran
  • Goran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac
  • Poruka: 278
  • Thank you received: 3

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #917

Upravu si da je malo neadekvatna, za lov srnece divljaci je tu samo karabinska cev,za DS je dobra po meni mada bi bila idealna da ne zabranise PP.mozda je bolja neka express ali sam se vec odlucio bas danas za SABATTI FOREST 7.65R..Koristicu je za DS i lov predatora,Jer inace planiram jos jednu 243 vin zato sam te i pitao sta mislis koji je bolji 243 ili 6.5x57..a mozda uzmem i neku express 7,57 R.Ne znam ni sam bas uopste nemam iskustva sa olucenim cevima.
  • sabatti
  • sabatti's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #1051

sabatti napisao/la:
Ovih dana razmisljam o nabavci olucene cevi,jos uvek ne znam da li ce biti neka expres ili kombinovana,najverovatnije kombinovana sabatti jer se ne isplati bas dati 1000 evra za polovnu super brno.Kako Vam se cine ova dva modela sabattija?

Lepa puška. Na oko kao lutka, a u praksi neznam. Koliko košta ova puška i gde je ima kupiti. Neznam jesi li gledao Bajkalove kombinacije. Možda su jeftinije a nisu loše. Mada mi je ova za oko lepša...Koja je cena te puške?

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #1052

Predrag Ličina napisao/la:
sabatti napisao/la:

Lepa puška. Na oko kao lutka, a u praksi neznam. Koliko košta ova puška i gde je ima kupiti. Neznam jesi li gledao Bajkalove kombinacije. Možda su jeftinije a nisu loše. Mada mi je ova za oko lepša...Koja je cena te puške?
cena je 1250e ,pogledao sam samo jednu bajkalovu nova je sa dva para cevi oko 650-700e ne secam se tacno.a odlucih se za ovu jer sam svasta cuo za ruske puske...uzeo bi kombinaciju 7.65R zbog municije jer vec imam 7.65R tj ima moj deda..uostalom ne znam koja je razlika izmedju 7.65R i 7.57R ,sigurno mala ali ne znam tacno koja..ovu bajkal sto sam gledao nude u 3006 i 7.65..dok kod ovog sabattija ima mnogo izbora kombinacije..ali sam se odlucio za ovu neku sredinu.
  • sabatti
  • sabatti's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #1053

sabatti napisao/la:
Predrag Ličina napisao/la:
sabatti napisao/la:

cena je 1250e ,pogledao sam samo jednu bajkalovu nova je sa dva para cevi oko 650-700e ne secam se tacno.a odlucih se za ovu jer sam svasta cuo za ruske puske...uzeo bi kombinaciju 7.65R zbog municije jer vec imam 7.65R tj ima moj deda..uostalom ne znam koja je razlika izmedju 7.65R i 7.57R ,sigurno mala ali ne znam tacno koja..ovu bajkal sto sam gledao nude u 3006 i 7.65..dok kod ovog sabattija ima mnogo izbora kombinacije..ali sam se odlucio za ovu neku sredinu.

Nebih da lupetam ali mislim da je razlika u cauri, odnosno u okolini kapisle, drugacija fizionomija caure, onog zadnjeg dela...Sto se tice ruskih pusaka nisi mogao cuti nista ruzno. Moji drugari koriste petometke, nove i nemaju problem. Ima ih oko njih cetvoro petoro te puske. Rusi su ispljuvani po nalogu zapadnih mentora i sluzbi marketinga. Eee, koliko puta sa Ladom izvlacismo kojekakve Pajere, Kie, i td....Ja lovim sa IZ 27 cal.16. Prezadovoljan sam. Od pokojnog tate...A nije za bacanje 450 eura. Eto kupi rusku i ostaje ti za VRH OPTIKU MEOPTU!!! Misli glavom sinovče, hahahahaha. Pozdrav

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 4 meseci ago #1056

kupio sam i ja mp153 ali samo u nedostatku novaca za nesto bolje..a posle sam kupio i sabatti artemide..Prva razlika je u cokovima rusi ih napravili kao da su radili rucnom testerom,razlika u bruniranju i to velika o kundaku da ne govorim na italijanskoj ces retko doci u situaciju da moras da menjas kundak da bi to licilo na nesto...evo sta sam ja cuo za ruske puske :da nisu ubojite(ma sta to znacilo,pretpostavljam da malo vucu u neku stranu)da je cak i njihov cuveni celik losiji od ovog koji koriste italijani..da im sistem okidanja nijeb bas najbolji pa se desava da opale obe cevi..los kundak...e pa kad ti neko sve ovo isprica ne znam sta bi ti uzeo:)))
  • sabatti
  • sabatti's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 3 meseci ago #1078

prijatelju bavim se izradom kundaka i mnogo sabatija sam radio to necvredi ni upola kolko kosta mehanizam je smesan samo mikro liv oprugice ko igla tanke katastrofa ti poredis SUPER VBRNO SA OVIM SUPER BRNO JE PUSKA SA HOLAND MEHANIZMOM KOJU NECE VISE NAPRAVITI IMAO SAM NEGDE CLANAK JEDNOG STRUCNJAKA KOJI OBJKASNJAVA DA U TO VREME KADA JE SBRNO IZASLA U TO VREME JE I MERKEL 211 IZASAO PISE DA JE BILA BOLJA OD NJE PO MEHANIZMU I SVEMU I JESTE NARAVNO TO JE VRHUNSKA PUSKA A OVO STO TI HOCES JE TESKO SRANJE VERUJ MI. A EVO TI SLIKA MEHANIZMA SA JEDNOM OBARACOM ALKO MOZES DA UKAPIRAS OCEMU PRICAM
Prilozi:
  • kundacar
  • kundacar's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Mladi lovac
  • Poruka: 32
  • Thank you received: 1

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 3 meseci ago #1079

kundacar napisao/la:
prijatelju bavim se izradom kundaka i mnogo sabatija sam radio to necvredi ni upola kolko kosta mehanizam je smesan samo mikro liv oprugice ko igla tanke katastrofa ti poredis SUPER VBRNO SA OVIM SUPER BRNO JE PUSKA SA HOLAND MEHANIZMOM KOJU NECE VISE NAPRAVITI IMAO SAM NEGDE CLANAK JEDNOG STRUCNJAKA KOJI OBJKASNJAVA DA U TO VREME KADA JE SBRNO IZASLA U TO VREME JE I MERKEL 211 IZASAO PISE DA JE BILA BOLJA OD NJE PO MEHANIZMU I SVEMU I JESTE NARAVNO TO JE VRHUNSKA PUSKA A OVO STO TI HOCES JE TESKO SRANJE VERUJ MI. A EVO TI SLIKA MEHANIZMA SA JEDNOM OBARACOM ALKO MOZES DA UKAPIRAS OCEMU PRICAM
Kakve veze ima debljina opruge ne rzumem???Imam i super brno tj ima moj deda kao da je imam ja..ova puska izgleda mnogo bolje i lepse i od ceske i ruske.I ne razumem koliko njih to menjaju kundak na sabattiju kad je lepo i kvalitetno odradjen?
  • sabatti
  • sabatti's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac
Poslednja izmena: 2 godina 3 meseci ago od sabatti.

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 3 meseci ago #1081

kundak menjaju zbog hvaliteta oraha i estetike a mozda nerazumes se toliko u mehanizam uzmi skini kundak na super brno i na sabati pa uporedi sve ces videti
  • kundacar
  • kundacar's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Mladi lovac

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 3 meseci ago #1083

kundacar napisao/la:
kundak menjaju zbog hvaliteta oraha i estetike a mozda nerazumes se toliko u mehanizam uzmi skini kundak na super brno i na sabati pa uporedi sve ces videti
Iskreno toliko daleko nikada nisam otisao sa rasturanjem puske,a i necu...sta bi posle vi puskari radili:)))
  • sabatti
  • sabatti's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Lovac

Odg: KOMBINOVANE PUSKE 2 godina 3 meseci ago #1093

pa nije velika trazlika u kaslibru jedno 8 milimetara je duza caura stim je i vise baruta i jaci je dosta
  • kundacar
  • kundacar's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Mladi lovac
  • Strana
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.738 seconds